Çağrı Merkezi : 444 71 00       Çözüm ortağımız olmak ister misiniz? >

Ev Güvenlik Sistemleri

Kent Alarm Ev Güvenlik Sistemleri ile evinizde yaşanabilecek hırsızlık, su baskını, yangın gibi durumlarda harici ve dahili sirenler devreye girer ve alarm izleme merkezine ilgili olayın sinyali ulaşır. Sirenler olay anında yüksek desibelde ses üreterek yakın çevreyi uyarır.

Kent Alarm Sistemi ile evinizde yaşanabilecek hırsızlık girişimlerinde harici ve dahili sirenler devreye girer. Caydırıcı özelliğe sahip sirenler olay anında yüksek desibelde ses üreterek yakın çevreyi uyarır ve hırsızlığın savuşturulmasını sağlar. Eş zamanlı olarak Kent Alarm Merkezi’ne gelen sinyaller size ve gerekli hallerde polise bildirilerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Ev Hırsız Alarm Sistemleri, evin fiziksel özellikleri ve yaşam senaryosu göz önünde bulundurularak ev sakinlerinin can ve mal güvenliğini hırsızlık ve alan ihlaline karşı korumak üzere tesis edilen elektronik sistemlerdir.

Bu sistemler evin dış cephesine yerleştirilen ışıklı ve alarm durumunda flaşlı/sesli uyarı veren sireni sayesinde evin korunduğunu göstererek yüksek oranda caydırıcılık da sağlar.

Ev hırsız alarm sistemleri üç farklı şekilde tasarlanabilir.  Kablolu, Kablosuz ve hibrid olarak tasarlanabilecek bu sistemler evin fiziksel koşulları, bütçe ve kullanıcıların tercihine göre belirlenir.

Sistem Ana Bileşenleri ;  Kontrol Paneli, Şifre Cihazı, Harici Siren, Akü, Trafo, Kablo

Sistem Uç Birimleri ; Manyetik Kontak, Hareket Dedektörü, Cam Kırılma Dedektörü, Darbe Dedektörü

Evin dış cephede yer alan kapı-pencere sayısı, oda sayısı, kat yüksekliği, bitişik nizam balkon ve yapılar, evde evcil hayvan olup-olmadığı gibi başlıklar yönünden değerlendirilerek kullanılacak ürün özellikleri ve adetleri belirlenir.

Ev Hırsız Alarm Sistemleri uç birimlerinden manyetik kontaklar hiçbir şekilde hareketinizden etkilenmez. Siz evinizde iken kapı ve pencerelerde kullanılan manyetik kontaklar aktif kullanılabilir. Gece kurulumlarında bulunduğunuz mahal dışındaki (Örneğin, alt ve üst katlar, kullanım dışı odalar) hareket dedektörlerini de aktif edebilirsiniz. Diğer bir söylemle bunulduğunuz alanı devre dışı bırakarak bölgesel kurulumlar yapabilirsiniz. Yaşam senaryonuzdaki gerekliliklere göre bölgesel kurma seçenekleri kalıcı veya geçici şekilde programlanabilir.

Kent Alarm’ın dünya lideri markalar kullanarak devreye almış olduğu Ev Hırsız Alarm Sistemlerinde bütün uç birimler sabotaja karşı korumalıdır. Uç birimlerin veya enerji kablolarının sabote edilmesi, harici siren ve uç birimlere müdahale edilmesi halinde alarm sistemi bu durumu bir alarma dönüştürerek çevreyi yüksek sesle uyarır. Aynı zamanda Alarm İzleme Merkezi aboneleri için durumu bölgenin kolluk kuvvetlerine (Polis/Jandarma) ve sistem yetkilisine bildirir.

Kent Alarm Sistemine entegre edilebilen duman, ısı ve gaz algılama dedektörleri ile yangın ve gaz zehirlenmesi durumlarına karşın etkin önlem almış olursunuz. Olay anında harici ve dahili sirenler devreye girer ve yüksek sesli uyarı sağlar. Eş zamanlı olarak Kent Alarm Merkezi’ne gelen sinyaller size veya belirlediğiniz kişilere bildirilerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Ev Yangın Alarm Sistemleri, evlerdeki yangın risklerini minimize etmek ve olası bir yangın başlangıcında ev sakinlerinin can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile tesis edilir. Sesli ve ışıklı uyarı oluşturan sistem, aynı zamanda alarm izleme merkezi ne bilgi iletebilecek özelliklere sahiptir. Bu durum alarm izleme merkezince abone yetkilisi ve emniyet birimlerine bildirilerek olası felaketlerin önlenmesi amaçlanır.

Sistem Ana Bileşenleri ; Kontrol Paneli, Şifre Cihazı, Harici Siren, Akü, Trafo, Kablo

Sistem Uç Birimleri ; Duman Dedektörü, Isı Dedektörü, Gaz Dedektörü ve yangın butonu başlıca yangın ve yangına bağlı doğabilecek zararların önlenmesinde kullanılan uç birimlerdir.

Evlerde yangına sebebiyet verebilecek riskleri barındıran mahallerin bağlantı ve bakımlarının düzenli gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bununla beraber elektrik panosu, ev elektroniği, ateşli ve elektrikli mutfak gereçleri, kombi ve kazan daireleri gibi mahallerde, ortamın fiziksel koşullarına uygun dedektör seçimleri gerçekleştirilmelidir. Örneğin, gaz vanası, tüp gaz veya kombi bulunan alanlarda gaz dedektörü, pişirme alanlarında ısı dedektörü kullanılması gibi tercihlerin yetkin kişilerce gerçekleştirilmesi önem kazanmaktadır.

Ev Yangın Alarm Sistemleri 7/24 sistem kurulu olduğunda ve olmadığında aktif durumdadır. Isı dedektörleri ortamdaki ani ısı değişimlerini, duman dedektörleri, duman ve partiküllerin algılanması ve gaz dedektörleri türlerine göre LPG ve Doğal Gaz algılama özellikleri ile ortamdaki havayı kontrol ederler. Normal değerlerin üzerinde bir algılama durumunda sistem sesli ve ışıklı uyarı ile ev sakinlerini ve çevreyi uyarmaktadır.

Ev Yangın Alarm Sistemleri içerisinde kullanılacak cihazların uluslararası standartlara uygunluğu, yetkin personelce mekânlara uygun tercihin gerçekleştirilmesi, yanmaz kablolar ile tesisi, alarm izleme merkezine bilgi iletebilecek bir panele sahip olması başlıca önemli hususlardır.

Kent Alarm Sistemi’nde tek tuşla acil sağlık çağrınızı Alarm İzleme Merkezi’ne ulaştırabilir, ambulans veya belirlediğiniz kişilerin yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Ev Acil Ambulans Sistemleri, ambulans ihtiyacı durumunda uzaktan kumanda üzerinde yer alan tek tuşla veya şifre cihazı üzerinde yer alan tuşlarla en hızlı şekilde ambulans isteğinizi alarm izleme merkezine ileten sistem özelliğidir. Ev kazaları, yaşlı ve hasta vakalarında yaşanabilecek panik ve aciliyet durumunda hayati önem kazanan bu özellik ile alarm izleme merkezi kayıtlarımızda yer alan adresinize ambulans yönlendirecektir.

Bu sistem şifre cihazlarında standart olarak yer almaktadır. Uzaktan kumandalarda ise, kablosuz sistem kullanıcılarının talebi üzerine tuşa eklenen bir özellikle kullanılmaktadır.

Kent Alarm Sistemi’nde tehdit, hırsızlık girişimi ve benzeri panik durumlarında tek tuşla acil polis ihtiyacınızı Kent Alarm Merkezi’ne iletebilirsiniz. Gelen sinyal anında polis merkezine bildirilerek adrese polis yönlendirilmesini sağlar.

Ev Panik Alarm Sistemleri, hırsızlık, alan ihlali, tehdit, zorlama gibi durumlarda şifre cihazı, buton veya uzaktan kumanda aracılığı ile polis çağrısı oluşturmanızı sağlayan sistem özelliğidir. Bu özellik şifre cihazlarında ve uzaktan kumandalarda standart olarak yer almaktadır. İhtiyaç duyulması durumunda ilave butonlar ile erişim imkânı artırılabilir. Bu özellik sessiz alarm niteliğindedir. Mahaldeki tehlike durumunu yükseltmemek için sesli uyarı oluşturmaz.

7/24 takip gerçekleştiren alarm izleme merkezi çağrınızı aldığı anda durumu emniyet güçlerine bildirerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar. Günümüzde artış gösteren alan ihlallerinde hayati öneme sahip olan bu özellik standart alarm izleme merkezi aboneliğine dâhil bir hizmettir.

 444 71 00