Çağrı Merkezi : 444 71 00       Çözüm ortağımız olmak ister misiniz? >

İşyeri Güvenlik Sistemleri

Kent Alarm Sistemi ile iş yerinizde yaşanabilecek hırsızlık girişimlerinde harici ve dahili sirenler devreye girer. Caydırıcı özelliğe sahip sirenler olay anında yüksek desibelde ses üreterek yakın çevreyi uyarır ve hırsızlığın savuşturulmasını sağlar. Eş zamanlı olarak Kent Alarm Merkezi’ne gelen sinyaller size ve gerekli hallerde polise bildirilerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Günümüzde hırsızlık gibi suçlar ülke genelinde daha da sık görülmeye başlanmıştır. Bu nedenle İşyeri Alarm Sistemlerigibi hırsızlık önleme amaçlı elektronik sistemlerin kullanılması bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Hırsızlığı önlemek, bu tür bir olayı yaşamanın meydana getireceği gerek maddi ve manevi gerekse psikolojik yıkım ile karşılaştırıldığında elbette ki daha elzemdir. Bu doğrultuda bu tür istenmeyen olayların yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınması ve işyerinizin sürekli gözetim altında tutulması en sağlıklı çözümdür.

Kent Alarm olarak geliştirdiğimiz İşyeri Alarm Sistemleri, bu doğrultudaki ihtiyaçlarınızı;

 • En güvenilir elektronik koruma sistemi
 • Alarm İzleme Merkezi’mizin tecrübeli çalışanları gözetiminde 7/24 koruma,
 • Alarm çalması durumunda kolluk kuvvetlerini bilgilendirme ve olay yerine intikalini sağlama
 • Alarm sisteminizin günlük, haftalık, aylık aktivite raporlamaları

gibi hizmetler sunarak karşılamaktadır.

Sistemler, temel olarak 3 şekilde oluşturulmaktadır, bunlar;

 • Kablolu Hırsız Alarm Sistemleri
 • Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri
 • Hibrid (Karma) Hırsız Alarm Sistemleri

Kent Alarm Sistemine entegre edilebilen duman, ısı ve gaz algılama dedektörleri ile yangın ve gaz zehirlenmesi durumlarına karşın etkin önlem almış olursunuz. Olay anında harici ve dahili sirenler devreye girer ve yüksek sesli uyarı sağlar. Eş zamanlı olarak Kent Alarm Merkezi’ne gelen sinyaller size veya belirlediğiniz kişilere bildirilerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Teknolojik gelişimin en büyük avantajlarından birisi, 7/24 kullanılabilir olması, sürekli gözlem ve dikkat gerektiren durumlarda insani faktörleri devre dışı bırakmasından ötürü, hata oranının sıfıra yakın bir düzeye indirebilmesidir.

Yangın gibi olayların gözlemlenmesi, tespiti ve anında raporlanmasında da bahsettiğimiz teknolojik gelişimin katkısı, iş ve gündelik yaşamda karşılaştığımız ve teknolojik gelişimin sağladığı avantajlardandır.

İşyeri Yangın Alarm Sistemleribasit bir çalışma sistemine sahiptir. Panele bağlı duman dedektörleri;

 1. Ortamda var olan hava yoğunluğu
 2. Isı değişimi
 3. CO2 ve CO değişimi

gibi değişim ve molekül yoğunluğunu algılar ve belirli bir seviyenin üzerine çıkması halinde paneli uyarır. Panel sinyallerini talip eden Alarm İzleme Merkezi görevlileri, gelen sinyal doğrultusunda kolluk kuvvetlerini uyarır ve olay yerine intikalini sağlar.

Sistemler, temel olarak 3 şekilde oluşturulmaktadır, bunlar;

 • Kablolu Yangın Alarm Sistemleri
 • Kablosuz Yangın Alarm Sistemleri
 • Hibrid (Karma) Yangın Alarm Sistemleri

Kent Alarm Sistemine entegre edilen bu sistem sayesinde, işyerinizde acil ambulans gereken duruma en hızlı şekilde ilgili birimlerin uyarılması ve ambulans sevk edilmesini sağlar. 

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yalnızca ağır sanayi sektöründe çalışan tehlikeli iş meslek gruplarında değil, aynı zamanda az tehlikeli iş gruplarından biri olan hizmet sektöründe de iş kazalarına ya da mesleki rahatsızlıklara bağlı ölümler gerçekleşebilmektedir.

Resmi istatistiklere göre, 2014 yılında tüm Türkiye çapında 221.366 iş kazası meydana gelmiş, bunlardan 1.626’sı ölüm ile sonuçlanmıştır. Bunun yanı sıra, mesleki rahatsızlıklara bağlı ölümler de gerçekleşmiş fakat bu istatistiklere yansımamıştır.

Bahsi geçen 1.626 ölüm vakasının;

 • Yaklaşık %35’ı, anlık tıbbi müdahale imkânı bulunmamasından ötürü,
 • Yaklaşık %20’si çok ağır yaralanmalar,
 • Yaklaşık %45’i anlık ölümler

gerçekleşmiştir.

İşyeri Acil Sağlık Hizmetleri paketimiz, iş kazaları ya da mesleki rahatsızlıklardan ötürü yaşanan rahatsızlık durumlarında,  iş yerinize acil ambulans desteği sağlamaktadır.

İşyeri Acil Sağlık Hizmetleri çalışma prensibi, halihazırda var olan alarm sisteminize entegre vaziyette bulunan keypad yapısı üzerinde yer alan ambulans butonunun ilgili hizmeti talebiniz doğrultusunda aktif hale getirilmesi, ihtiyaç duymanız durumunda ilgili butona basıldığında Alarm İzleme Merkezi görevlilerin ilgili sağlık ekiplerini adresinize yönlendirmesi şeklindedir.

Bu tür bir durumda Alarm İzleme Merkezi görevlileri, sizlere en yakın olan sağlık kuruluşundan ilgili ambulans desteğini direkt olarak adresinize yönlendirecek, böylece en kısa sürede en etkin müdahale imkânını elde etmiş olacaksınız.

Kent Alarm Sistemi’nde tehdit, hırsızlık girişimi ve benzeri panik durumlarında tek tuşla acil polis ihtiyacınızı Kent Alarm Merkezi’ne iletebilirsiniz. Gelen sinyal anında polis merkezine bildirilerek adrese polis yönlendirilmesini sağlar.

İşyeri Panik Alarm Sistemleri, hırsızlık, alan ihlali, tehdit, zorlama gibi durumlarda şifre cihazı, buton veya uzaktan kumanda aracılığı ile polis çağrısı oluşturmanızı sağlayan sistem özelliğidir. Bu özellik şifre cihazlarında ve uzaktan kumandalarda standart olarak yer almaktadır. İhtiyaç duyulması durumunda ilave butonlar ile erişim imkânı artırılabilir. Bu özellik sessiz alarm niteliğindedir. Mahaldeki tehlike durumunu yükseltmemek için sesli uyarı oluşturmaz.

7/24 takip gerçekleştiren alarm izleme merkezi çağrınızı aldığı anda durumu emniyet güçlerine bildirerek duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar. Günümüzde artış gösteren alan ihlallerinde hayati öneme sahip olan bu özellik standart alarm izleme merkezi aboneliğine dâhil bir hizmettir.

 444 71 00